در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
سلامت و پزشكي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :author
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۵۶:۳۰

كاربرد دستمال مرطوب در درمان خانگي هموروئيد 

استفاده از دستمال كاغذي بعد از اجابت مزاج باعث تحريك بواسير مي شود و بيماري شما را تشديد مي كند. در عوض استفاده از دستمال مرطوب مي تواند به روند بهبودي شما كمك كند. البته بايد توجه داشته باشيد كه از دستمال مرطوب هاي بدون الكل، عطر و يا ساير تحريك كننده ها استفاده كنيد زيرا اين مواد هموروئيد را تشديد مي كند. اگر دستمال مرطوب شامل مواد تسكين دهنده مانند آلوئه ورا يا روغن فندق باشد بسيار عالي است و كمك فراواني به بهبود شما مي كند.

 

 

استفاده از كمپرس آب سرد در درمان خانگي بواسير 

براي كاهش علائم بواسير مانند خارش و درد ، از كمپرس آب سرد به مدت ۱۵ دقيقه استفاده كنيد.براي هموروئيد هاي بزرگ و خيلي دردناك، كمپرس آب سرد يك تسكين دهنده عالي است. هميشه يخ را درون يك پارچه يا حوله بپوشانيد و هرگز يخ را مستقيم روي پوست قرار ندهيد.

منبع : http://bichashk.com/blog/hemorrhoid-home-treatment

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :author
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۳۵:۳۶

درمان خانگي شقاق يا فيشر با استفاده از روغن زيتون

درمان خانگي شقاق مقعدي با استفاده از روغن زيتون راهكار خوبي براب كاهش درد و تسريع روند بهبود بيماري فيشر است. روغن زيتون سرشار از چربي هاي سالم است كه سيستم روده شما را متعادل مي سازد و اجازه مي دهد تا اجابت مزاج راحت تري داشته باشيد. علاوه براين خاصيت ضد التهابي آن به كاهش درد ناشي از فيشر يا شقاق مقعدي كمك مي كند.يك مطالعه در سال ۲۰۰۶ در نشريه جهان علم نشان داد كه بيماران مبتلا به شقاق مقعدي بعد از استفاده از مخلوط روغن زيتون، عسل و موم مقداري از درد، خونريزي و خارش را كاهش داده اند.براي استفاده از اين تركيب مقداري روغن زيتون، عسل و موم را در ظرفي مخلوط كنيد و آن را تا زماني كه موم ذوب شود گرم كنيد. اجازه دهيد تا مخلوط خنك شود و سپس از آن در ناحيه شكاف شقاق مقعدي استفاده كنيد. اين كار را چند بار در روز تكرار كنيد.

كاربرد آلوئه ورا در درمان خانگي شقاق

آلوئه ورا يك شفا دهنده طبيعي است و خواص ضد درد آن باعث مي شود تا درد كمتري را تحمل كنيد.  همچنين آلوئه ورا به ترميم بافت هاي آسيب ديده كمك مي كند بنابراين مي تواند در بهبود زخم شقاق هم تاثير خوبي داشته باشد. و به همين دليل در درمان خانگي فيشر كاربرد دارد.

يك برگ آلوئه ورا را برش دهيد و با استفاده از قاشق ژل ميان برگ هاي آلوئه ورا را جدا كنيد. از اين ژل در ناحيه شقاق مقعدي استفاده كنيد. اين كار را چند بار در روز تكرار كنيد.

منبع: درمان خانگي شقاق مقعدي يا فيشر

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :author
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۲:۱۰

اگر مقاله دانستني هاي بيماري هموروئيد را خوانده باشيد ميدانيد كه درمان به موقع بواسير از اهميت برخوردار است. اما انتخاب روش درمان، بايد آگاهانه صورت بگيرد.

 • مهم ترين دليل براي استفاده از ليزر اين است كه در مقايسه با جراحي روند درمان براي بيمار مشكل نيست و به راحتي پيش مي رود.
 • تقريبا در تمام موارد، بعد از درمان هموروئيد با ليزر نيازي به بستري شدن در بيمارستان نيست و بيمار در همان روز مرخص مي شود.
 • درمان بواسير با ليزر ميزان خونريزي را به مقدار قابل توجهي كاهش مي دهد. در واقع عروق خوني توسط ليزر كنترل مي شوند.
 • بافت اطراف هموروئيد آسيب نمي بيند و زخم جراحي عميقي در كار نيست. در جراحي بدون ليزر محل زخم ممكن است دچار مشكلاتي مانند عفونت شود. بنابراين به كار گيري ليزر در درمان بواسير موجب كاهش عوارض بعدي ناشي از جراحي سنتي مي شود.
 • با استفاده از ليزر ديگر نيازي به پانسمان بزرگ و زياد نيست. بلكه با مقداري باند كوچك مي توان محل جراحي را پوشش داد.
 • جراحي با ليزر زمان كمتري مي برد و كار پزشك را كمتر مي كند.
 • در جراحي هموروئيد با استفاده از ليزر، زخم حاصل از جراحي به سرعت بهبود پيدا مي كند.

منبع: استفاده از ليزر در درمان هموروئيد يا بواسير

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :author
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۴:۵۱

كلينيك درد يا كلينيك مديريت درد، مراكز تخصصي هستند كه بر تشخيص و درمان درد هاي مزمن تمركز مي كنند. اين مراكز داراي دو رويكردي كلي هستند:

رويكرد اول: تمركز براي مقابله با انواع مختلف درد مانند كمر درد، گردن درد و …

رويكرد دوم: در اين رويكرد تمركز بر روي نقطه خاص يا درد خاصي در بدن نيست، بلكه كل بدن مورد ارزيابي قرار مي گيرد.

تيمي كه در  كلينيك درد شما را همراهي مي كند، اغلب شامل افراد زير هستند:

پرستاران و پزشكان

روانشناسان

فيزيولوژيست

متخصصين تغذيه

درمانگران حرفه اي درد

در يك كلينيك درد علاوه بر تجويز دارو، به شما آموزش داده مي شود كه در مقابل درد چه رفتاري از خود نشان دهيد. هدف از آموزش اين رفتارها كنترل درد و درمان جسمي، رفتاري و رواني است. آنها در مورد دردتان به شما آگاهي مي دهند و با تغيير شيوه زندگي تان و داروها باعث مي شوند شما احساس بهتري داشته باشيد.

طب سوزني ، بيو فيدبك، درمان بوسيله رفتار شناسي، آب درماني، ماساژ و مراقبه تكنيك هاي معمولي هستند كه در يك كلينيك درد مورد استفاده قرار ميگيرد.

 

منبع : آشنايي با كلينيك درد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :author
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۲:۵۸

 كلينيك درد جايي است كه بهتر از هر مكان ديگري درد را ميشناسد و روش هاي مقابله با آنها را به بيماران آموزش مي دهد. يكي از خدمات اين مركز كاهش درد زايمان است..

كاهش درد، تاثير بسزايي در بهبود سبك زندگي دارد. زماني كه شما درد كمتري را تجربه ميكنيد، تمركز و مديريت بيشتري در انجام كارها داريد و اين باعث مي شود بهتر از قبل عمل كنيد و موفق تر باشيد.

يكي از شاخص ترين و پيچيده ترين دردهاي جهان، درد زايمان است. اكثر بانوان در طول زندگي خود حداقل يك بار اين درد را تجربه مي كنند و از آن به عنوان تجربه اي دردناك ولي دوست داشتني ياد مي كنند. متاسفانه به دليل ترس بيش از حد خانم هاي جوان و مادران باردار، روند عمل سزارين به طور چشمگيري افزايش يافته است. اين اتفاق در حالي مي افتد كه عمل سزارين با عوارض زيادي براي كودك و مادر همراه است و فقط به عنوان يك روش اضطراري بايد مورد استفاده قرار گيرد.

در اين مقاله، با استفاده از نظريات متخصصين در كلينيك درد، شش راهكار براي مديريت درد زايمان را عنوان مي كنيم. خوشبختانه مادران زيادي با مراجعه به كلينيك درد و استفاده از تخصص و آموزش هاي اين مراكز به زايمان طبيعي روي آوردند و تجربه هاي خوبي هم داشته اند.

منبع: كلينيك درد و كاهش درد زايمان

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :author
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۷:۰۵

 

بيماري فيشر يا شقاق در كودكان در واقع زخمي است كه در ناحيه مقعد ايجاد مي شود و علاوه بر دردناك بودن مي تواند باعث خارش شود.. پس از اجابت مزاج فرزندتان ممكن است مقداري خون بر روي دستمال و يا پوشك نوزادتان مشاهده كنيد. اگر فرزند شما به يبوست مبتلا باشد و مدفوع سختي داشته باشد احتمال زيادي وجود دارد كه به شقاق در نوزادان مبتلا شود.
در اكثر مواقع فيشر در كودكان در طي چند روز و با استفاده از درمان هاي خانگي قابل درمان است اما ممكن است اين نوع درمان پاسخگو نباشد و شما نياز به مراجعه به پزشك داشته باشيد. پزشك ممكن است دارو تجويز كند و در موارد بسيار نادر احتمال درمان با جراحي وجود دارد.
اين تفكر كه شقاق باعث ابتلا به سرطان روده مي شود، اصلا درست نيست. شقاق منجر به ابتلا به بيماري هاي ديگر و شرايط خيلي جدي و غير قابل كنترل نمي شود، اما اگر كودك شما اجابت مزاج به همراه خون داشته است، حتما به پزشك مراجعه كنيد. پيگيري اين علائم از مهمترين بخش هاي مراقبت از فرزندتان است. حتما به پزشك مراجعه كنيد و اگر فرزندتان با مشكل رو به روست مراحل درمان را به دقت و طبق زمان بندي پزشك پيش ببريد.

منبع: بيماري شقاق يا فيشر در كودكان و نوزادان

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :author
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۵:۵۰

 

بيماري فيشر در بارداري، همانطور كه در مقالات قبلي اشاره شد، نوعي شكاف دردناك و حاد در ناحيه مقعد است. در برخي موارد اگر اين شكاف عميق باشد ممكن است اسفنكتر داخلي منجر شود و ميزان خونريزي و درد و همچنين طول دوره درمان را افزايش دهد.  اين شكاف باعث درد شديدي مي شود كه ممكن است ساعت ها ادامه داشته باشد. ممكن است خونريزي زيادي نداشته باشيد ولي زخم شقاق بزرگتر از چيزي باشد كه تصور مي كنيد.

دوران بارداري دوران حساسي است و محدوديت ها مشكلات خاص خودش را دارد. بنا بر آمار مراكز درماني حدود 10 تا 15 درصد از زنان باردار، در طول بارداري و يا پس از تولد نوزاد به شقاق مبتلا مي شوند. در بيشتر موارد، زنان در دو ماه اول بارداري به اين بيماري مبتلا مي شوند. شقاق در بارداري به علل مختلف از جمله سنگيني نوزاد، يبوست و در مواردي بي اختياري مقعد بعد از بارداري ايجاد مي شود.

افرادي كه به يبوست مبتلا هستند يا قادر به تخليه ركتوم نيستند، معمولا شقاق را تجربه مي كنند. برخي از مادران نيز ممكن است بر اثر فشار در زمان زايمان به شقاق مبتلا شوند.  حدود يك سوم مادران، بعد از تولد فرزندشان به شقاق مبتلا ميشوند.

منبع: بيماري شقاق يا فيشر در دوران بارداري

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :author
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۶:۰۴

هموروئيد در كودكان و نوزادان كمتر مورد مطالعه قرار گرفته است. بواسير يا هموروئيد يكي از مشكلات شايع در بين بزرگسالان است.آيا كودكان و نوزادان هم به بواسير مبتلا مي شوند؟ با توجه به مقالات و مطالب موجود هموروئيد در نوزادان و كودكان هم وجود دارد ولي خوشبختانه ابتلا به هموروئيد در كودكان نادر است و بيشتر گزارشات بواسير كودكان را متعاقب هيپرتانسيون مي دانند. خوشبختانه راه هاي درمان زيادي براي بيماري هموروئيد وجود دارد و درمان هموروئيد در كودكان و نوزادان اغلب رضايت بخش بوده و عوارض بعدي نداشته است

با توجه به اينكه نوزادان توانايي بيان مشكلات خود را ندارند والدين بايد هوشيار باشند و اگر نوزادشان به هموروئيد دچار شده است فورا به پزشك مراجعه كنند. در مورد كودكان هم توجه داشته باشيد كه شايد به خاطر ترس، خجالت و يا عدم آگاهي مشكل خود را به والدين انتقال ندهند. يبوست علت اصلي ابتلا كودكان و نوزادان به بواسير است. شايع ترين علائم همورئيد در كودكان و نوزادان هم وجود خون در مدفوع و يا پوشك و دستمال توالت است. خون ناشي از بواسير به رنگ قرمز روشن است. از ديگر علائم ابتلا به هموروئيد در كودكان مي توان به احساس داشتن مدفوع بعد از اجابت مزاج و يا ناتواني در دفع مدفوع اشاره كرد

منبع: هموروئيد در كودكان و نوزادان

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :author
تاريخ: ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۰:۴۳

ممكن است نام بيماري فيستول مقعدي به گوش همه افراد عادي جامعه شنيده نشده باشد. معمولاً افراد زماني با اين بيماري آشنا خواهند شد كه خود يا يكي از اعضاي خانواده‌شان به آن مبتلا شده باشد. به دليل شديد بودن آسيب بافتي در صورت ابتلا به اين بيماري ممكن است مراحل درماني نياز به صبر و مداومت فرد در پيگيري آن تا بهبودي كامل داشته باشد.

در واقع بيماري فيستول مقعدي پر دردسر و سخت درمان بوده و براي جلوگيري از عوارض احتمالي نياز به پيگيري فوري دارد و بهتر است افراد به بهانه‌هاي مختلف سختي و يا طولاني بودن مراحل درماني و يا ترس از مراجعه به پزشك روند درماني خود را به تأخير نينداخته و از پيگيري آن اجتناب نكنند.

قبل از آشنايي با خود فيستول نياز است تا با شكل دقيق‌تري از مقعد آشنا شويد. قسمت انتهايي دستگاه گوارش به كانال مقعدي ختم خواهد شد كه در حد فاصل بين دريچه حلقوي عضلاني داخلي و خارجي مقعد قرار گرفته است. در اين فاصله ميان دو حلقه غددي به نام غدد مقعدي قرار دارد كه ترشحات خود را به داخل كانال مقعد تخليه مي‌كنند. بسته شدن هر يك از اين غدد مقعدي مي‌تواند منجر به ايجاد آبسه، چرك، عفونت و انسداد مسير شود كه زمينه ساز ابتلا به بيماري فيستول مقعدي خواهد بود.

منبع: بيماري فيستول مقعدي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :author
تاريخ: ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۰:۱۶

پس از تشخيص قطعي بيماري كيست مويي در فرد تنها راه‌كار درماني قطعي آن يعني جراحي توسط پزشك معالج توصيه خواهد شد البته در صورت عفوني بودن محل آبسه ابتدا يك دوره درمان آنتي بيوتيك براي از بين رفتن چرك و التهاب تجويز مي‌شود.

هيچ يك از درمان‌هاي دارويي و يا خانگي و درمان‌هاي گياهي كه براي درمان بيماري كيست مويي استفاده مي‌شوند به درمان قطعي آن نمي‌توانند كمك كنند و فقط جنبه حمايتي داشته و براي مدتي علايم بيماري را قطع نموده و دير يا زود بيماري به شكل بدتري با علايم و عوارض بيشتري باز خواهند گشت.

اين جراحي مي‌تواند به اشكال مختلف سنتي باز و بسته انجام شود ولي از آن جايي كه جراحي سنتي اين بيماري كمي دردناك و آزاردهنده خواهد بود و مراقبت بعد از آن از جهت پانسمان روزانه و نياز به استراحت كمي مشكل است، بسياري از افراد ترجيح مي‌دهند با درد و علايم آزار دهنده كنار آمده و با روي آوردن به درمان‌هاي موقتي مانند گياه درماني و درمان آنتي بيوتيكي از انجام جراحي خودداري كنند.

اما امروزه با پيشرفت‌هاي بزرگي كه در علم پزشكي به دست امده و با ابداع روش نوين ليزري ديگر ترس از جراحي و يا نگراني‌هاي مربوط به جراحي سنتي مفهوم نخواهد داشت. فرد با كمك روش‌هاي نوين ليزري يك جراحي بدون درد و خونريزي و سرپايي را تجربه خواهد كرد.

با كمك اشعه ليزري عروق و اعصاب آسيب ديده حين جراحي ترميم نسبي شده و مراحل بهبودي فرد بسيار كوتاه خواهد شد به شكلي كه ديگر نيازي به استراحت طولاني مدت و يا محدوديت در فعاليت روزمره وجود نخواهد داشت. اين روش نوين نيازي به پانسمان روزانه و تحمل مشكلات حين تعويض پانسمان ندارد.

بي نيازي به بيهوشي عمومي و يا بستري شدن در بيمارستان و قرار گرفتن در معرض آلودگي محيطي بيمارستاني از ديگر مزاياي اين روش است كه آن را نسبت به ساير جراحي‌هاي سنگين سنتي با تيغ يا چاقوي جراحي برتر مي‌كند. روش جراحي ليزري اين امكان را فرآهم مي‌كند تا فرد در همان روز مراجعه طي يك الي دو ساعت اقدامات درماني لازم را انجام داده و ترخيص شود و به خانه بازگشته و از روز بعدي بدون نياز به حمايت و يا كمكي زندگي عادي خود را همانند قبل ادامه دهد.

همين مزاياي فراوان باعث شده تا بيماران تمايل بيشتري به اين روش نشان داده و به دليل ترس از جراحي سنگين درمان قطعي بيماري خود را به تأخير نيندازند. اما ناگفته نماند كه لازم است افراد براي جلوگيري از بازگشت بيماري و بهودي قطعي خود همكاري لازم را داشته باشند.

منبع : بيماري كيست مويي يا سينوس پيلونيدال

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ]